Millised turu-uuringu meetodid on kõige efektiivsemad?

2014-04-04

Turu-uuring on ettevõtte lühi- ja pikaajalise strateegia oluline osa. Seesuguste uuringute populaarsus kasvab iga päevaga, sest need võimaldavad spetsiifilise turu olukorda ja trende identifitseerida, teatud toote või tootegrupi nõudlust kindlaks määrata ning pakuvad võimalusi kuidas luua uusi või kohandada olemasolevaid ettevõtte plaane arenguks või toodete reklaamiks. Olemas on erinevaid turu-uuringu vahendeid, mis on teatud olukordades kõige asjakohasemad või kasulikumad. Nende seas on näiteks personaalsed uuringud, tänava- ja telefoni intervjuud ja uuringud, eksperimendid, paneeluringud jne.  Sõltumata nende mitmekülgsusest on kõige universaalsem siiski veebipõhine turu-uuring.

Interneti leiutamine on avanud ettevõtte arendamises palju uusi võimalusi. Tänapäeval on veebipõhine uuring kõige taskukohasem, lihtsam ja paindlikum viis tarbijate arvamuste, turu, töötajate rahulolu jne uurimiseks. Selles artiklis kirjeldame me kuidas turu-uuringut maksimaalse efektiivsusega läbi viia, missuguseid uurimisvahendeid peaks kasutama ja mis tulemusi veebipõhine  uuring aitab üldiselt saavutada.

Üks lihtsamaid viise teatud toote nõudluse ja pakkumise kindlaks määramisel on uurida otsingumootorites märksõnu, mis sinu toodet esindavad või kirjeldavad. Seeläbi saad teha kindlaks, kas sinu toode on internetis populaarne ja sa näed ka seda kuidas sinu konkurendid seda toodet esitlevad. Teiseks eeliseks mida märksõnu kasutavad turu uuringu vahendid pakuvad on turu nišivõimaluste välja selgitamine. Mõnede nišide puhul ei pruugi sa isegi arvata, et need olemas on.

Järgmine samm on konkurentide pakkumiste ja poliitika uurimine. Vajalik on teada, missugused sinu toote omadused on konkurentidest paremad ning mis on erinevate müügi-edendamise kampaaniate tugevused ja nõrkused. Turu-uuringu vahendid mis põhinevad konkuretsi uurimisel pole kasutusel vaid mõne päeva või nädala, vaid palju kauem. Oma vigadest õppimine on üks efektiivsemaid viise kogemuse saamiseks, kuid püsiv konkurentide vigadest õppimine on sinu ettevõttele ja selle mainele tunduvalt valutum protsess.

Kui sinu ettevõte on juba aktiivne, siis see tähendab, et selle kohta esitatakse infot ka teiste organisatsioonide või indiviidide poolt. Selleks võivad olla viited veebilehtedel, blogides või sotsiaalvõrgustikes. Rahulolematud kliendid võivad jagada sinu toote kohta negatiivseid arvamusi oma sõpradele või tuttavatele. Ka konkurendid võivad seesuguseid kommentaare teiste inimeste nimede alt jätta, aga seda juhtub väga harva, kui sa ei osale turul just “kontinentaalsel” skaalal. Seega on võimalik saavutada indiviidide arvustuste üle maksimaalne kontroll kasutades turu-uuringu vahendeid nagu online küsitlused, küsimustikud, hääletused, järelküsitlused jne.

Veebipõhised küsitlused on kõige lihtsamini rakendatav ja kõige taskukohasem meetod ostjate arvamuse välja selgitamiseks. Ainult olemasolevad kliendid on sinu toodete/teenuste omadustest ja puudusest teadlikud. Pealegi ei pea sa nuputama, kuidas enda teenust parandada, raisates aega, raha ja pingutusi uuendustele, mida tarbijad soojalt vastu ei võta.

Selleks, et uurimustest ja küsitlustest kõige rohkem kasu saada, on vajalik välja töötada õiget tüüpi küsimused ning kasutada efektiivset tehnikat ja asjakohast klientidele lähenemist. Lisaks sellele on kõige olulisem kogutud vastustega läbi viia õige analüüs, mis lubab teha õigeid järeldusi ja ehitada tuleviku arengustrateegiat. Online küsitlus ei ole vaid jada mitme vastuse variandiga küsimustest mida saab luua ja kasutada igalpool. Ainult professionaalsete turu-uuringu vahendite kasutamine ja ekspertide abi aitab saada tulemused, mis saavad olema tulevikus sinu ettevõttele hädavajalikud.

Examinare AB tegeleb turu-uuringu meetodite väljatöötamisega ning veebiküsitluste läbi viimisega aastast 2007. Examinare spetsialistidel on laiapõhjaline kogemus erinevas suuruses ja erinevaid tooteid pakkuvate ettevõtetega.  Nende spetsialistide selja taga on juba üle 9 miljoni uurimuse ja tuhanded õnnelikud kliendid. Kui soovid olla edukas ja uusi horisonte vallutada, siis võta meiega juba täna ühendust täites ära hinnapäringu vormi meie konsultatsioonide leheküljel. Aitame hea meelega saada sul parimate turu-uuringu meetoditega oma valdkonnas parimaks!

This article is about Examinare the Survey Tool.
Our service for successfully by yourself create Surveys in mobile, desktop, kiosks.

Loe lisaks

Võta meiega ühendust

+3728840400


Hinnapäring

Hinnapäring

Selgitage välja, kuidas Examinare saab teid aidata! Üks meie ekspertidest võtab teiega peagi ühendust, et rääkida teie vajadustest ja sellest, kuidas Examinare lahendused teid võiksid aidata.

Täitke vorm ja me võtame teiega peagi ühendust.


Ettevõte *

Nimi *

Telefon (Näiteks: +46700000000) *

E-mail *

Kirjelda soovitud teenuseid.
(Pärast seda, kui oleme sinu e-maili kätte saanud, saadetakse sulle kinnitusmeil. Saad seda kasutada manuste lisamiseks.)

Umbkaudne eelarve
(Number ja valuuta) *

Anti-Spam küsimus

8+1= *

Newsletters from Examinare